Medalie de argint pentru Royal Dance la Ujgorod

dans

De un sfârşit de săptămână încărcat au avut parte dansatorii de la Royal Dance Satu Mare.
    O parte dintre perechile de la club au participat la Cupa Mediaş iar perechea David Maskulik- Iris Roatiş a fost în Ucraina la Ujgorod, la un puternic concurs internaţional. Din Ucraina, de la Carpathian Euroregion Cup 2013 perechea de la Royal Dance s-a întors acasă cu medalia de argint la clasa C varsta 14 -15 ani.
    La Cupa Mediaş, ajunsă la ediţia a VII -a, dansatorii de la Royal Dance au obţinut o medalie de aur, una de argint şi una de bronz. De menţionat că la concursul naţional de dans sportiv au participat peste 200 de perechi din ţară iar Ignat Ovidiu a fost invitat şi ca arbitru la această competiţie. Iată rezultatele:
    – Ocian Laurenţiu – Iagher Oana locul 1 la Open Basic Standard vârsta 14-15 ani
    – Sollosi Thomas -Jurcuţ Luiza locul 2 la Open Basic Latino şi locul 3 la clasa D vârsta 14-15 ani
    Meritul aparţine atât sportivilor cât şi antrenorilor Ovidiu Ignat ,Otto Varga, Cordea Mikle Cristian şi Marius Iepure.