Olimpia, în semifinale! Vezi aici rezultatele şi programul din Cupă:

Olimpia suporterilor își continuă parcursul perfect în actualul sezon. După ce a câștigat la pas toate meciurile avute în liga a 5-a, echipa antrenată de Nelu Donca a ajuns și în semifinalele Cupei României. Iar calificarea în semifinale a venit tot după un joc entuziasmant și o diferență mare de scor, 7-2 cu Știința Beltiug.

Până la semifinala cu Recolta Dorolț de miercuri, galben-albaștrii vor disputa duminică seara de la ora 18 și finala Ligii a 5-a cu Minerul Turț.

Cele două echipe s-au dovedit a fi cele mai bune în seriile lor și sunt promovate în liga a 4-a iar finala de duminică va stabili acum campioana ligii a 5-a.

În semifinala Cupei României, miercuri de la ora 18,30 Olimpia va întâlni Recolta Dorolț, echipă ce a învins Victoria Carei în sferturi ( 2-0).

Fortuna Căpleni a furnizat surpriza sferturilor după victoria , 2-1 cu CSM Satu Mare. Dar campioana județului și-a menajat titularii în vederea barajului de sâmbătă cu Minerul Rodna.

Fortuna va întâlni vicecampioana județului, Talna Orașu Nou. Orașu Nou a învins Luceafărul Decebal, 4-0.

Finala Cupei României se va juca sâmbătă 22 iunie de la ora 10 pe stadionul Daniel Prodan.

Olimpia MCMXXI a eliminat Ştiinţa Beltiug câştigând cu scorul de 7-2. Talna Oraşu Nou s-a calificat şi ea mai departe după ce a dispus de Decebal, scor 4-0. În fine, Fortuna Căpleni a eliminat campioana judeţului, CSM Satu Mare, scorul final fiind de 2-1. Dar precizăm că CSM n-a forţat nici în privinţa lotului având în vedere că sâmbătă joacă la barajul pentru Liga a 3-a.

Semifinale:

1. Recolta Dorolţ – Olimpia MCMXXI Satu Mare, miercuri, ora 18:00, teren Olimpia “Daniel Prodan”
    2. Talna Oraşu Nou – Fortuna Căpleni, marţi, ora 18:00, teren Olimpia “Daniel Prodan”

Finala:

A – B, sâmbătă, 22 iunie 2019, ora 10:00, teren Olimpia “Daniel Prodan”.

** În această fază a competiţiei, în caz de egalitate, se trece direct la loviturile de departajare.

Baremul de arbitraj şi observator este cel de Liga a V-a, 3 X 120 – arbitru / 110 -observator