Debut excelent de sezon la Ural pentru Bicfalvi

Careianul Eric Bicfalvi (31 de ani) a înscris două goluri, sâmbătă, 13 iulie, în partida dintre Ural şi Ufa, din prima etapă a campionatului din Rusia. Ural s-a impus în faţa lui Ufa cu scorul de 3-2.
    Fotbalistul lui Ural a deschis scorul în minutul 14, după o lovitură de cap, venită după o centrare a lui Othman El Kabir. Al doilea gol marcat de Bicfalvi a venit tot printr-o lovitură de cap, în minutul 49, din centrarea lui Kulakov.
    Bavin a marcat cel de-al treilea gol al lui Ural, în timp ce Kozlov şi Fomin au punctat pentru Ufa. Ural s-a impus cu scorul de 3-2 în faţa echipei Ufa.
    Eric Bicfalvi a ajuns la Ural, în anul 2017, după ce s-a transferat de la Tom Tomsk. Mijlocaşul ofensiv a mai trecut pe la echipe precum Jiul Petroşani, Gloria Buzău, Steaua Bucureşti, Dinamo Bucureşti sau Volyn Lutsk.
    În sezonul precedent, Bicfalvi a avut 26 de apariţii în tricoul celor de la Ural şi a marcat 6 goluri.
    Ionuţ Nedelcearu, care a evoluat pentru România U21 la Campionatul European din această vară, a lipsit din lotul lui UFA, la prima etapă a campionatului Rusiei.