Liga a V-a / Santău şi Mădăras, ca şi promovate

Untitled-1

Şi campionatul Ligii a V-a se apropie de final. Iar Vulturii Santău şi Şoimii Mădăras, liderii celor două serii s-au impus în meciurile de la Craidorolţ, respectiv acasă cu Porumbeşti şi sunt virtuale campioane şi promovate în Liga a IV-a. La Mădăras, meciul a început de la 0-1, deoarece portarul Rică Pteancu a mai reuşit o ispravă de Cartea Recordurilor, primind gol în primele secunde, după un şut de la mijlocul terenului, imediat după lovitura de start a partidei. Mădărăsenii au revenit şi au marcat de trei ori, golul doi al oaspeţilor venind în minutele de prelungiri. Excelent arbitrajul prestat de fotbalistul Olimpiei, Dan Gavrilescu, ajutat la cele două linii de Cristian Giraţi şi Cristian Pop.