Jennifer Czerlau, bronz la Cupa Europei

Judoka de la CS Unio au participat la trei competiţii la sfîrşitul săptămânii trecute. Cel mai bun rezultat a fost obţinut de Jennifer Czerlau (57 kg), la Cupa Europei U 16 de la Gyor. Sportiva pregătită de Mihaly Terely a obţinut medalia de bronz, după ce a câştigat întâlnirea decisivă împotriva reprezentantei Austriei. La Balcaniada U 21 din Turcia, Dora Kovacs (70 kg) s-a clasat pe cinci după ce a pierdut meciul pentru bronz în faţa unei sportive din ţara gazdă. Iar la Naţionalele U 12, copiii nu au obţinut nici o medalie, cea mai bună clasare fiind cea a lui Stan Dominic, locul 7. Urmează în week-end finalele U 14 de la Bacău, unde CS Unio îşi doreşte să cucerească cât mai multe medalii.