Il Calcio SM a câştigat “Cupa Oli galben-albaştrii 2005“

oli

În week-end, la sala de sport a Colegiului Traian Vuia a avut loc “Cupa Oli galben-albaştrii“ la fotbal, pentru copiii născuţi în 2005 şi mai tineri. 12 echipe s-au înscris la turneul organizat de antrenorul Sebastian Raţ de la formaţia de juniori. Din grupa A au făcut parte Olimpia Galben, Athletic Zalau, Il Calcio SM, V. Lucaciu BM, Juniorul Alb şi Salina Ocna, iar din grupa B Olimpia Albastru, Juniorul Violet, Plimob Sighet, FC Municipal BM, Viitorul Zalau şi Orasu Nou.

În urma rezultatelor, Il Calcio Satu Mare a terminat competiţia pe primul loc, podiumul fiind completat de Olimpia Galben şi Viitorul Zalău. Au fost acordate şi premii speciale. Cel mai tehnic jucător al turneului a fost desemnat Marius Duca de la Olimpia Satu Mare, cel mai complet jucător al turneului a fost desemnat Emanuel Morar de la Il Calcio, cel mai bun portar l-a dat Juniorul – David Puntea, iar golgeterul turneului a fost zălăuanul Sergiu Elekes. Iar în acest week-end, cu acelaşi organizator şi în aceeaşi sală are loc aceeaşi cupă, dar la copii născuţi în 2006. Din grupa A fac parte Olimpia Galben, Athletic Zalau, Primavera SM, V. Lucaciu BM, Juniorul SM şi FC Bihor, iar din grupa B Olimpia Albastru, Juniorul Azuriu, Plimob Sighet, FC Mara BM, Viitorul Oradea şi Il Calcio SM.