Bicfalvi opreşte Şahtiorul

eric

Echipa pregătită de Mircea Lucescu, Şahtior Donetk, a remizat în deplasarea de la Volyn Luţk, scor 0-0, într-un meci disputat în cadrul etapei a 22-a a campionatului din Ucraina. Bicfalvi a pus frână Şahtiorului în lupta pentru titlu, iar Bicfalvi a avut din nou o prestaţie bună. Se pare că fotbalistul nostru a intrat din nou în vizor pentru un eventual transfer în trupa lui Mircea Lucescu.

La gazde, careianul Eric Bikfalvi a fost integralist, iar Florian Matei a intrat pe teren în minutul 85, în locul lui Memeshev. Matei a primit un cartonaş galben la nici un minut după ce a intrat în teren. În urma acestei remize, minerii lui Lucescu au coborât pe poziţia a treia a clasamentului, cu 49 de puncte.

Liderul Dinamo Kiev a zdrobit-o pe a patra clasată, Zorya, cu scorul de 6-0. Echipa lui Bicfalvi e pe poziţia a opta în Ucraina, cu 26 de puncte.