Royal Dance Club cu cinci perechi pe podium la Oradea

dans

Royal Dance Club Satu Mare a participat sâmbătă la Oradea la concursul national de dans sportiv Cupa Feeling Dance. A fost ediţia a treia a acestui concurs, una extrem de reuşită ce s-a ţinut în unul dintre MALL-urile din Oradea iar participanţii au avut parte de o surpriză din partea organizatorilor. Fiecare dansator înscris în competiţie a primit un bilet gratuit la Aqua Park-ul din Băile Felix.

Dansatorii de la Royal Dance au obţinut 2 medalii de aur, 2 de argint şi una de bronz şi alte 4 perechi s-au calificat in finalele concursului.

La concursul national de dans sportiv au participat peste 300 de perechi din tara, iar Ignat Ovidiu a fost invitat ca arbitru la aceasta competiţie.

Perechile de la Royal Dance Club au avut o evolutie remarcabilă la aceasta competiţie sportivă, obţinand următoarele rezultate la diferite categorii de vârstă şi clasă:

– Loga Andrei – Ştef Astrid (FOTO) locul 1 la clasa Hobby 10-11 ani
    – Ocian Laurenţiu – Iagher Oana locul 1 la Open Basic Standard 16-35 ani
    – Vlad Răzvan – Pop Simina locul 2 la clasa Hobby 12-13 ani
    – Luana Arnăuţ (Royal Dance) – Toth Aramis (Stephany Oradea), locul 2 la basic latino 6-11 ani
    – Opre Mihnea – Chereji Julia locul 4 la Open Basic Latino şi locul 5 la Open Basic Standard 12-15 ani
    – Ştef Armand – Botiş Larisa locul 6 la clasa D 12-15 ani
    – Lodină Andrei – Pugner Donca Verona locul 5 la clasa Hobby 6-9 ani
    – Stan Razvan – Lucuţ Cristiana locul 7 la clasa Hobby vârsta 10-11 ani
    – Lucuţ David – Sandor Raissa locul 3 la precompetiţional 2 dansuri 4-7 ani
    Meritul aparţine atât sportivilor cât şi antrenorilor Ovidiu Ignat, Varga Otto, Cordea Mikle Cristian şi Marius Iepure.