Încă o semifinalistă: Oli II

cupa

Joi pe terenul Samobil s-a desfăşurat al doilea sfert de finală al Cupei României, faza judeţeană. FC Olimpia II a întâlnit Voinţa Doba, într-un meci cu 12 goluri. S-a terminat 7-5 pentru elevii lui Bolba şi Popa care s-au calificat mai departe în semifinale, după AS Ghenci, care a învins Sportul Botiz cu 6-2.

Olimpia a început bine partida şi a marcat rapid de trei ori prin Pop (min. 8), Donca (min. 12) şi Boje (min. 24), stabilind scorul pauzei. Doba a revenit prin golul lui Belbe (min. 46), dar D. Pop a marcat pentru 4-1 în minutul 60.

Farcaş a redus din nou din handicap. După care, în patru minute Olimpia a mai punctat de trei ori prin Ciul, Pop şi Grishaber, Catana, Bob şi Demian înscriind pentru Voinţa din Doba.

Olimpia II: Anca-Trip – Paul, Grishaber, Boje, Temfli, Meszei, Ionescu, Donca, Ciul, D. Pop, P. Pop. Antrenori Mircea Bolba şi Cristian Popa.

Doba: Munteanu – Rostas, Orosz, Chiş, Lung, Reschiotto, Demian, Catana, Farcaş, Belbe, Bob. Antrenor Sorin Ionescu.

Au arbitrat Szabolcs Kovacs, Dănuţ Costea şi Sergiu Neichi.