Luis Enrique: “Sunt încântat să gust din nou victoria”

Luis Enrique, antrenorul echipei FC Barcelona, s-a arătat mulțumit de rezultatul obținut de elevii săi, care s-au impus scorul de 2-1 (0-1) în fața formației Atletico Madrid, marți seara, pe Camp Nou, într-un meci din prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, afirmând că este “încântat să guste din nou victoria”. “Trebuie măsurată dificultatea care există atunci când joci cu Atletico Madrid. Trebuie să fii foarte precis, foarte fluid, să controlezi foarte bine balonul și în prima repriză am încercat totul pentru a-i dezechilibra. Dacă avem o zi în care aceste lucruri nu funcționează, atunci putem avea probleme’’, a spus tehnicianul. În celălalt joc al serii din sferturi, Bayern Munchen a învins la limită, 1-0 pe Benfica Lisabona.