Bronz pentru Teodora Şofran şi Răzvan Nojea la Szigetszentmiklos

scrima1

La Szigetszentmiklos (Ungaria) a avut loc in week end etapa a şasea a Circuitului European Under 14 la floretă masculin şi feminin, doar individual.
    De la CS Satu Mare. Teodora Şofran a reuşit să termine concursul pe podium, a cucerit medalia de bronz.
    Teodora Turdean a încheiat pe locul 14, Diana Şuta – locul 32, Tamara Ulici – locul 41. Au participat 55 de sportive. La masculin l-am avut pe Marton Reis care a încheiat pe locul 39 din totalul de 44 de sportivi.
    În aceeaşi localitate s-a desfăşurat un concurs şi la categoria 10-11 ani. Aici, Răzvan Nojea a reuşit să termine pe locul 3. Floreta de la CS Satu Mare este pregătită de Dan Şuta, Arnold Izsaki, Eva Lengyel şi Attila File.