Someșul Odoreu începe pregătirile cu gândul la promovarea în ELITE

0
746

Amical: Academia Partium U 19 Satu Mare -Someșul Odoreu 3-4 (2-1)
Someșul Odoreu începe pregătirile cu gândul la promovarea în ELITE

Amical cu șapte goluri sâmbătă dimineața de la ora 10 pe sinteticul bazei de la Academia Partium.
Echipa Academiei de Under 19 antrenată de Tibi Csik a întâlnit formația de liga a 4-a , Someșul Odoreu.
Un meci bun pentru ambele echipe, juniorii lui Tibi Csik au dominat prima parte și au condus la pauză cu 2-1 apoi plusul de experiență al seniorilor de la Odoreu a făcut ca echipa de Liga a 4-a să se impună la final cu 4-3.
Au marcat: Tomșa, Dobie, Takács – Jack Mccomas, Turbuț Darius, Hector Cundapi și Barazsu Donnovan.
Academia Partium U 19 e în plin proces de pregătire a sezonului de primăvară în vreme ce Someșul Odoreu e abia la începutul antrenamentelor de iarnă.
Academia Partium: Igaz/Fecser- Ciorcas Codrut/Stelian,Foitos,Ciorcas Danut,Saraz- Dobie,Cadar/Toth,Oşan/Takacs,Blaga/Tyer-Tomsa
Someșul Odoreu s-a întărit în această iarnă prin aducerea unor jucători experimentați la nivelul fotbalului județean. Au venit la echipă Cubaș Denis, Șimon Angelo, David Raul, Tamas Kevin și Jack Mccomas iar obiectivul declarat e promovarea în Liga a 4-a elite.
Echipa e antrenată de cuplul Lucian Robotin-principal și Francisc Marchiș-secund. Director sportiv: Daniel Turbuț.
Pentru Someșul Odoreu urmează alte partide amicale: pe 22 februarie cu Victoria care, pe 2 martie cu Fortuna Căpleni și pe 9 martie cu Oașul Negrești Oaș.