Furtuna a făcut ravagii în județ. Încă nu am scăpat

Furtuna a făcut ravagii în județ. Încă nu am scăpat

Chiar dacă nu la nivelul celor din zona de vest a țării, furtuna a făcut ravagii și în județul Satu Mare, fiind produse și pagube.

În total, doar la nivelul municipiului Satu Mare, au fost doborâți la pământ de vânt cinci copaci. Unul dintre ei, cel deborât pe strada Dorna, din Carpați II, a căzut peste câteva mașini pe care le-a avariat.

De asemenea, au mai căzut copaci pe străzile Oituz, Paris, Jocului și Sănătății, toate din municipiul Satu Mare.

Vântul extrem de puternic adoborât și un stâlp de lemn în localitatea Blaja, de lângă Tășnad. Stâlpul a căzut pe carosabil, însă din fericire nu a fost nimeni rănit.

Totodată, acoperișul unei case din localitatea Eriu Sâncrai a fost luat de furtună și distrus. Și aici oamenii au fost protejați de divinitate, astfel că nimeni nu a fost rănit.

În toate cazurile au intervenit pompierii care au degajat, în cel mai scurt timp posibil, zonele mai sus amintite.

Încă nu am scăpat. Meteorologii spun că este foarte posibil ca asupra județului Satu Mare să se mai abată încă un val de furtună.

 

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
Anunt AG Satu Mare
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Street Food
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble