Manifestări dedicate Micii Uniri, ieri la Ardud

Manifestări dedicate Micii Uniri, ieri la Ardud

Primăria și Consiliul Local Ardud alături de Casa de Cultură „Dr. Augustin Mircea”, a organizat ieri o serie de manifestări culturale și depuneri de coroane la bustul domnitorului Alexandru Ioan Cuza, prilejuite de Zilei Unirii Principatelor Române (Mica Unire).

La manifestările organizate la Ardud, la împlinirea a 161 de ani de la Unirea Principatelor Române, a participat și prefectul Radu Bud alături de directorul de Cancelarie Adrian Cozma.

Prefectul Radu Bud a dat citire mesajului premierului României, Ludovic Orban, cu ocazia Zilei Principatelor Române, şi a depus o jerbă de flori la bustul domnitorului Alexandru Ioan Cuza.

Alexandru Ioan Cuza a fost un bun exemplu politic care s-a gândit la binele ţării lui prin reformele pe care le-a facut. Chiar dacă a domnit o perioadă scurtă de timp, reformele sale au marcat societatea românească până în zilele noastre.

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
Anunt AG Satu Mare
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Street Food
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble