Infractor PERICULOS, ARESTAT în vamă. Căutat pentru TÂLHĂRIE

Infractor PERICULOS, ARESTAT în vamă. Căutat pentru TÂLHĂRIE

Polițiștii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Petea au identificat și predat autorităților competente un bărbat din Maramureș, căutat de autoritățile române pentru săvârşirea infracțiunii de tâlhărie.

Azi-noapte, în jurul orei 02.00, în Punctul de Trecere a Frontierei Petea, județul Satu Mare, s-a prezentat pentru a intra în România M.G., în vârstă de 44 ani, din județul Maramureș.

La verificări, polițștii de frontieră au constatat că bărbatul este căutat de autoritățile din țara noastră, pe numele acestuia fiind emis, în data de 10 septembrie a.c., un mandat european de arestare pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie. Judecătoria Baia Mare l-a condamnat pe bărbat la trei ani închisoare.

Drept urmare, persoana a fost predată unui echipaj din cadrul Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Satu Mare, în vederea luării măsurilor legale ce se impun.

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
Anunt AG Satu Mare
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Street Food
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble