Vernisajul expoziției de fotografie „Echilibru la marginea imaginației și a realității”

Vernisajul expoziției de  fotografie „Echilibru la marginea imaginației și a realității”
Klauzál Ház - Eifert_Egyensúlyozás KÉPZELET és VALÓSÁG peremén_plakát (2024)
Klauzál Ház - Eifert_Egyensúlyozás KÉPZELET és VALÓSÁG peremén_plakát (2024)

Sâmbătă, 17 februarie 2024, de la ora 18.00, în Sala Cavalerilor a Castelului Károlyi va avea loc vernisajul expoziției de fotografie „Echilibru la marginea imaginației și a realității”, semnată Eifert János.

Eifert János s-a născut în 1943 în Hódmezővásárhely (Ungaria). Este un reprezentant important al artei fotografice atât din țara sa natală, cât și din străinătate. Creațiile sale nu pot fi incluse într-un stil anume, acesta fiind într-o continuă transformare și căutare de noi subiecte și teme. Acesta realizează fotografii cu tematica dansului, a nudului, a peisajului sau alte teme la alegere.

Își desfășoară activitatea atât ca profesor, cât și ca artist fotograf, autor de specialitate, dar și ca expozant.

A avut 242 de expoziții personale, peste 2000 de expoziții de grup, în întreaga lume, lucrările sale obținând peste 100 de premii, diplome și distincții. A realizat fotografii în 40 de țări din întreaga lume, având un portofoliu impresionant.

Expoziția va fi deschisă publicului timp de două săptămâni, conform programului de vizitare a Castelului.

Intrarea la eveniment este liberă! Vă așteptăm cu drag!

Evenimentul a fost organizat de Fundația Centrul de Promovare a Turismului Cultural „Gróf Károlyi”și Fotoclublul „Vasile Vénig László” din Carei.

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
Anunt AG Satu Mare
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Street Food
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble