Vitezomanii și bețivii din trafic, trași de dreapta. Peste 50 de permise suspendate

Vitezomanii și bețivii din trafic, trași de dreapta. Peste 50 de permise suspendate

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au desfășurat în perioada 23-25 august a.c., activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică în județ, aplicând peste 200 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 85.000 de lei.

Totodată, polițiștii sătmăreni care au acționat pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru efectuarea unor activități de supraveghere, fluidizare și control al traficului rutier în județ, aplicând peste 450 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 200.000 de lei.

De asemenea, a fost luată măsura complementară de suspendare a exercitării dreptului de a conduce în cazul a 52 conducători de autoturisme, dintre care în cazul a 13 conducători auto pentru nerespectarea regimului legal de viteză și a 24 de conducători auto pentru consum de alcool. Au fost reținute și 13 certificate de înmatriculare ale autoturismelor.

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
Anunt AG Satu Mare
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Street Food
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble