Cvintetul Brass concertează în servicii sociale ale DGASPC-ului

Cvintetul Brass concertează în servicii sociale ale DGASPC-ului
|

 În perioada 15-16 aprilie 2021 Filarmonica de Stat ”Dinu Lipatti” Satu Mare în parteneriat cu Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului a județului Satu Mare organizează o serie de mini-concerte în mai multe servicii sociale aflate în subordinea D.G.A.S.P.C. Satu Mare.

   Astfel Cvintetul Brass - ansamblul de suflători de alamă a filarmonicii vor susține concertul de prezentare ”Vraja instrumentelor de suflat de alamă” astfel încât muzica de calitate să ajungă și la persoanele dezavantajate social.

   Scopul acestui parteneriat este apropierea de muzică, formarea și îmbogățirea culturii prin prezentarea interactivă a instrumentelor îmbinată cu o poveste. Componența cvintetului: Schuller Helmut - tub, Radion Gheorghița  - trombon, Claudiu Pitic - corn, Viorel Lăpteanu - trompetă și Iosif Anistoroaei - trompetă (de la stânga la dreapta în foto).

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
Anunt AG Satu Mare
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Street Food
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble