Trupa lui Ciprian Mărieș de la LPS Satu Mare a început excelent ediția din acest an a Grupei Speranțelor din cadrul Campionatului Național pentru junioare III.Sătmărencele au avut o prestație foarte bună sâmbătă la prânz și au marcat pe bandă rulantă pentru un succes categoric, 55-27 cu HC Jimbolia. De altfel fetele de la LPS s-au impus în toate cele trei reprize , 17-11, 20-7 și 18-9 și cu acest succes s-au instalat pe prima poziție a clasamentului.
Sâmbătă de la ora 11, LPS Satu Mare joacă tot pe teren propriu cu LPS Bistrița, o echipă pe care în sezonul regular a învins-o în ambele meciuri.
Elevele lui Ciprian Mărieș s-au calificat în Grupa Speranță după o clasare pe locul trei în seria J sezonului regular din Campionatul Național.
LPS Satu Mare e într-o grupă cu HC Jimbolia, Unirea Sânnicolau Mare, ACS Băile Herculane, Șc.gen nr 7 Timișoara și LPS Bistrița.
Se joacă în sistem tur-retur până pe 14 mai. Primele două clasate se califică la turneul final.




















