Nominalizare cu repetiție!
Site-ul ”Șut&Gol” a publicat echipa etapei a 7-a din play-off ul și play out-ul Ligii a 2-a.
A fost ultima etapă a play out-ului , cea care a decis și barajul pentru evitarea retrogradării...Unde se vor duela Metaloglobus și Progresul Spartac , ambele din București.
Surpriza a venit de la Unirea Constanța și mai ales de la sătmărenii Dacian nastai și Sebastian Moroz care au prins pentru a doua etapă consecutiv echipa ideală.
Unirea Constanța a reușit o nouă mare surpriză, 1-0 la Chiajna iar portarul Sebastian Moroz cu un penalty apărat și alte intervenții decisive a fost din nou omul meciului pentru Unirea.
Nominalizările pe posturi sunt făcute pe baza indexilor InStat și a cronicilor de joc . ”Alcătuim cel mai bun 11 al unei etape spectaculoase, cu multe reușite și o nou-promovată” notează colegii de șa Șut&Gol.
Nastai și Moroz au fost și-n echipa etapei a 6-a atunci când Unirea Constanța a învins cu 2-0 Ripensia Timișoara.
”Păcat că s-a terminat pentru noi. Sunt convins că mulți dintre acești băieți își vor găsi angajamente și vor rămâne în Liga a 2-a. Pentru mine pare o consolare la finalul unui sezon greu în care în iarnă am fost la un pas de desființare cu Unirea. Vedem ce ne rezervă viitorul”ne-a spus Nastai care se întoarce acasă pentru câteva zile.
Se știe că Unirea Constanța a fost în iarnă la un pas de desființare după ce Gigi Becali și-a retras sprijinul financiar. Nastai a început pregătirile pentru sezonul de primăvară cu doar cinci zile înaintea primului meci oficial iar în lot se regăsesc mulți juniori sau jucători veniți ”liber de contract” .




















