Duelul echipelor aflate în zona retrogradării

Duelul echipelor aflate în zona retrogradării
|

Liga a 3-a: CS Olimpia MCMXII Satu Mare- Viitorul Cluj Napoca, sâmbătă ora 15

Duelul echipelor aflate în lupta directă pentru evitarea retrogradării din seria a 10-a dintre Olimpia MCMXII și Viitorul Cluj Napoca se joacă sâmbătă pe stadionul Olimpia.
Echipa lui Funicello speră la un succes în fața juniorilor de la Academia Viitorul pentru a se îndepărta de zona fierbinte în vreme ce clujenii vin la Satu mare cu un moral bun după prima lor victorie din acest sezon, la Diosig.
SC Olimpia MCMXII a suferit o înfrângere usturătoare etapa trecută, 0-4 la Sănătatea Cluj Napoca.
Partida de pe stadionul Someșul se joacă sâmbătă de la ora 15.
Tot în etapa a 8-a avem parte de un duel interesant sub Dealul Florilor acolo unde liderul , Minaur va întâlni imprevizibila echipă din Sântandrei.
Crișul e pe patru la trei puncta de lider în condițiile în care a câștigat clar la Zalău, 5-2 dar a pierdut puncta la codașele SC Olimpia MCMXII și Viitorul Cluj.

 

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
Anunt AG Satu Mare
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Street Food
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble