A ajuns cu arsuri la spital încercând să stingă incendiul din propria locuință

Secţia de pompieri din Şimleu Silvaniei, din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Porolissum al judeţului Sălaj, a fost solicitată să intervină, luni seara, în jurul orei 18.40, cu două autospeciale cu apă şi spumă pentru a stinge un incendiu izbucnit la o casă situată pe strada Cloşca din orașul Şimleu Silvaniei.
Conform ISU Sălaj, cauza probabilă de incendiu a fost un scurtcircuit produs de la o improvizaţie a unui cablu electric. Din nefericire imobilul era foarte vechi, construit din pământ bătut, interiorul fiind placat în întregime cu scândură, incendiul propagându-se cu repeziciune în ciuda intervenţiei prompte a proprietarului şi al pompierilor.
Au ars diferite bunuri din interiorul locuinţei (piese de mobilier, aparate electrocasnice, articole de îmbrăcăminte, documente etc), proprietarul de 65 de ani primind îngrijiri medicale de la un echipaj SMURD, care în încercarea sa de a opri flăcările a suferit arsuri uşoare la nivelul feţei şi a membrelor superioare.
Iulian Duma
Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
Anunt AG Satu Mare
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Street Food
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble