Sălăjeanca dată dspărută de acasă, găsită decedată într-o fântână

Garda de Intervenție Cehu Silvaniei a fost solicitată, ieri, să intervină pentru o persoană decedată într-o fântână în satul Verveghiu, comuna Dobrin. Ajunși la fața locului și evacuând apa din fântână, pompierii au descoperit la o adâncime de aproximativ 3 metri corpul neînsuflețit al unei femei, care avea legat de trunchi un bolțar.

Victima a fost extrasă din fântână prin manevre specifice după sosirea unui echipaj de la Criminalistică.
Polițiștii au confirmat faptul că femeia este Gretica Georgeta L. în vârstă de 49 de ani, care fusese data dispărută chiar de soțul său în data de 11 iulie, ea spunând că se duce să culeagă ciuperci în pădurea dintre localitățile Bulgari și Șoimuș.
Bărbatul le-a spus poliţiştilor că soția sa a plecat în mod voluntar, cu intenția de a se întoarce într-un interval de 2-3 ore. După ora 13.00, soțul acesteia, împreună cu alți membri ai familiei au început căutarea în perimetrul de pădure unde se deplasa de obicei, dar nu au găsit-o, motiv pentru care a semnalat poliției circumstanțele dispariției acesteia.
Iulian Duma
Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
Anunt AG Satu Mare
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Street Food
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble