More


    Recolta începe în forță play-off ul din “elite”! PROGRAMUL URMĂTOAREI ETAPE!

    - Advertisement -

    Play off ul din Liga a 4-a elite se anunță din start unul extrem de atractiv. După remiza din prima etapă dintre favoritele Victoria Carei și Oașul Negrești Oaș lucrurile s-au echilibrat și acum avem patru echipe cu patru puncte în fruntea clasamentului. Plus o Recolta Dorolț cu trei puncte reintrată în luptă după succesul de miercuri de la Orașu Nou.

    Lakatos a reușit dubla în minutele 2 și 30 și trupa lui Cosmin Iuhas pare a fi revenit la viață după un început de an nefast în sezonul regular.

    În week-end avem etapa a 2-a din play-off iar cel mai atractiv meci e cel de la Vetiș dintre Viitorul și Olimpia Satu Mare.

    *** În caz de egalitate de puncte, criteriile de departajare vor fi, în ordine: locul ocupat de echipă în sezonul regular, golaveraj, numărul mai mare de goluri înscrise, tragere la sorţi.


    Iată programul ORIENTATIV din weekend din fotbalul județean:

    LIGA A IV-A ELITE – Play-off, Etapa a 2-a
    Vineri, 29 aprilie, următoarele meciuri:
    ORELE 16:00 – seniorii / 18:00 juniorii:
    Energia Negreşti Oaş – Talna Oraşu Nou

    Sâmbătă, 30 aprilie, următoarele meciuri:
    ORELE 16:00 – seniorii / 18:00 – juniorii:
    Recolta Dorolţ – Unirea Tăşnad

    ORELE 16:00 / 18:00:
    Viitorul Vetiş – Olimpia MCMXXI

    Duminică, 1 mai, următoarele meciuri:
    ORELE 16:00 / 18:00:
    AFC Căpleni – CSM Victoria Carei


    LIGA A IV-A ELITE – Play-out, Etapa 1

    Vineri, 29 aprilie, următoarele meciuri:
    ORELE 16:00 / 18:00:
    Unirea Păuleşti-Fortuna Căpleni

    Sâmbătă, 30 aprilie, următoarele meciuri:
    ORELE 15:00 / 17:00:
    Schwaben K. Cămin-Luceafărul Decebal
    Ştiinţa Beltiug-Recolta Sanislău
    Stăruinţa Berveni-Turul Micula, amânat


    LIGA A IV-A, SERIA A – Etapa a 16-a
    SÂMBĂTĂ, 30 aprilie, următoarele meciuri:
    ORA 17:00:
    Someşul Oar – AS Ghenci

    Duminică, 1 mai, următoarele meciuri:
    ORA 15:00:
    Platanul Marna – Kneho Urziceni

    ORA 18:00:
    Viitorul Lucăceni – Vulturii Santău
    Termala Dindeşti – Frohlich Foieni
    CSM Victoria Carei II – Crasna Moftinu Mic, amânat
    Unirea Pişcolt – Schamagosch Ciumeşti, amânat
    Real Andrid – stă


    LIGA A IV-A, SERIA B – Etapa a 14-a
    SÂMBĂTĂ, 30 aprilie, următoarele meciuri:
    ORA 15:00:
    Victoria Apa – Voinţa Doba

    ORA 17:30:
    Speranţa Halmeu – Sportul Botiz, teren Dinamo

    Duminică, 1 mai, următoarele meciuri:
    ORA 13:00:
    Voinţa Turţ – Voinţa Babţa

    ORA 18:00:
    Codreana Homoroade – Someşul Odoreu
    Cetate 800 Ardud – Dacia Medieşu Aurit
    LPS Satu Mare (Venus Dumbrava) – Voinţa Lazuri, amânat


    LIGA A V-A, Etapa a 13-a
    SÂMBĂTĂ, 30 aprilie, următoarele meciuri:
    ORA 17:00:
    Unirea Bercu – Luceafărul Decebal II
    Termala Dindeşti II – Dacia Supur

    Duminică, 1 mai, următoarele meciuri:
    ORA 16:00:
    Înfrăţirea Tarna Mare – Recolta Dorolţ II Dara

    ORA 18:00:
    Olimpia Căuaş – Gloria Moftinu Mare
    Ugocea Porumbeşti – Viitorul Viile SM, teren Viile Satu Mare



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img