Gazeta de Nord Vest vă prezintă PROGRAMUL final al ZILELOR MUNICIPIULUI SATU MARE



1

 

Zilele Oraşului Satu Mare, ediţia XIX-a 2015

 

Scena I din P-ţa 25 Octombrie

 

Vineri 29 mai 2015 

ora 18:00 – Deschidere oficială

Concert al Filarmonicii „Dinu Lipatti” şi al Coralei ,,Arhanghelii”

ora 19:00 – Spectacol pentru copii cu ,,GAŞCA ZURLI”

ora 20:00 – Concert Rafael

ora 20:15 – Concert pop-blues cu formaţia Colour Impulse

ora 20:40 – Solo chitară Alex Marian

ora 20:50 – Dans hip hop cu Crazy Dancers

ora 21:00- Concert ,,PROCONSUL”

ora 22:00 – Concert ”VAMA”

ora 23:00 – Concert al trupei ”BUG Mafia”

ora 24:00 – DJ Party cu dj Gaby, Leviciusz, Adi Lenghel, Rhico, Pepe

Sâmbătă 30 mai 2015

ora 17:00 – Concert cu formaţia Inedit

ora 17.35 – Dans hip hop cu trupa Still

ora 17.45 – Concert folk cu Ionel Bledea, Roxana Gheorghiu, Loredana Morar şi Sorin Bălaj

ora 18.25 – Concert Melisa Ţolea

ora 18.35 – Concert Sylvie

ora 19.00 – Concert SMILEY&FRIENDS

(BAXTER, DORIAN, CABRON,  SORE,  ANTONIA, ALEX VELEA, SMILEY)

ora 23.00 – Concert HOLOGRAF

ora 24:00 – Foc de artificii

 

Duminică 31 mai 2015                           

Spectacole cu şi pentru copii dedicate Zilei Internaţionale a Copilului. Prezintă Ella Bela şi Ştefania Hotca

 

ora 10.00 – Concurs între grădiniţe “Jandarmii juniori” – Otilia Matioc/Radio Transilvania, Fundaţia Maria

ora 11.30 – Dans, balet, aerobic cu elevele Şcolii Generale “Octavian Goga” – Varga Enikő

ora 11.45 – Concert al formaţiei Inedit

ora 12.20 – Dans cu formaţia Still Junior

ora 12.30 – Cântece cu Filip Alexia Maria

ora 12.40 – Dans hip-hop cu Crazy Kids

ora 12.50 – Hermina Hotca şi Castelanii

         

18.00 – Concert folk cu Octavian Bud, Adina Hodişan, Georgeta Govor şi Florin Micaş 

ora 19:00 – Concurs ,,MISS ZIUA ORAŞULUI 2015”; participă Black & White Angels (dans hip hop), Passion 4 Salsa (dans salsa); concert pop cu formaţia Ash ft. Elvis

ora 21:00 – Concert Keresztes Ildikó (HU)

ora 22:00 – Concert Delia

ora 23:00 – Concert al trupei “VOLTAJ”

 

Scena II din P-ţa Libertăţii )

 

Sâmbătă 30 mai 2015

Prezinta -Marius Chis

Ora 15:00 Formatia de dansuri din Homoroade

Palatul Copiilor  -dirijor Petrica Zele

Trandafirii Negrii

Dans Ucrainean

Dans Maghiar ,,Csodaszarvas’’

Dans German,,GEMANSAIME’’

Maria Tripon

Vlad Doros

Cununa Oasului-Petre si Petrica Zele

Sergiu si Dana Matosan

Scoala de arte Satu Mare prof.Chiorean Vasile

Sorin Buc

Hermina Marc

Cununita Satu Mare,Cununita Nazdravana, Leontina Dorca ,

Maria Carmen Sas ,dirijor Ionica Hainal

Cornel Borza

Marius Ciprian Pop

Sava Negreanu Brudascu

 

Duminică 31

Ora 16:00 Ghita Blidar

Angela Munteanu

Andrada Barsauan

Romina Sarbe si Cristian Totpati

Georgiana Marina

Maria Petca Poptean si Magura din Tarsolt

Ionela Toma

Ansamblu Ceatara Carei

Laura Bakk

Ana Holdis Pop

Nicolae Sabau

Leontin Ciucur

Lupu si Cornelia Rednic

Petrica Muresan

Dumitru Farcas

Cristian Pomohaci

Acompaniaza Orchestra ,,Horile Satmarului’’ dirijata de profesor Ion Florea

 

Program activități Sportive

 

Sâmbătă- 30 Mai

Ora 11.00 START Crosul Tineretului

Pe traseul de 2100 m:startul de pe B-dul Transilvania (din dreptul Palatului Administrativ) – Str. Mircea cel Batrân – Str. Micu Klein – Str. Mihai Eminescu – Str. Ghe. Lazăr – B-dul 1 Decembrie 1918 – B-dul Vasile Lucaciu – P-ţa Romană – B-dul Transilvania.

Ora 12.00 –Premierea câstigătorilor Crosului. (pe scena principală)

Ora 13.00 Demonstrații sportive – Locația: P-ța Libertății

Alte activități: tir cu arcul, căţărări pe panou

 

Duminică 31 Mai 

Locația : B-dul 1 decembrie 1918

Ora 11.  Competiție de minifotbal (pe două suprafețe) pt copii.

Ora 15. Copetiție minifotbal OPEN

Ora 11. Competiție Baschet

Ora 11. Competiție Badminton

Ora 11. Competiție Fotbal Tenis.

Ora 14. Strongest Man – Concurs internaţional

 

  • Târgului Meşterilor Populari va avea loc pe Pasajul Pietonal Corneliu Coposu
  • Spectacolul de stradă ”Happy End” cu trupa ARTTIS, Pasajul Pietonal Corneliu Coposu, 29 mai, ora 17.00




ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts