Liga Campionilor Steaua, cu un picior în grupe

=

Steaua a învins cu 1-0 pe final de meci în prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor pe Ludogoreţ, după ce Chipciu a ratat un penalty la scorul de 0-0, dar pe sfârşit acelaşi stelist a înscris golul decisiv. Prima mare ocazie de gol a meciului a fost de partea Stelei, când, după 20 de minute de la startul jocului, Sânmărtean a recuperat o minge la centrul terenului, i-a pasat lui Stanciu, acesta i-a retrimis balonul, dar Sânmărtean a şutat pe lângă poartă din interiorul careului. În minutul 33, Sânmărtean a fost faultat în careu, iar arbitrul a arătat punctul cu var. Chipciu şi-a asumat executarea acestui penalty, însă a trimis slab şi portarul bulgarilor a trimis în corner. Golul a venit abia în minutul 88, când Chipciu şi-a făcut o minge pe lîngă Terziev, deşi părea că nu mai poate face nimic, şi a înscris.