More


    Program dificil pentru Olimpia

    =

    fotbal

     Olimpia a avut ghinion la tragerea la sorți a programului Ligii a 2-a. Echipa antrenată de Cosmin Bodea va debuta în noul sezon al seriei vest pe 30 august, în deplasare la nou-promovata FC Caransebeș. Apoi în etapa a 2-a Olimpia va sta iar în runda a treia va urma o nouă deplasare, la o altă nou-promovată, Fortuna Poiana Câmpina.

    Practic galben-albaștrii vor juca acasă abia pe 20 septembrie, în etapa a 4-a, din nou cu o nou-promovată, Șoimii Pâncota.

    ”E un program foarte greu atât din punct de vedere sportiv cât și financiar. Jucăm primele meciuri în deplasare iar cu suporterii noștri ne întâlnim abia la finalul lunii septembrie. În plus nu știi la ce să te aștepți de la echipele nou-promovate. Vin cu ambiție și e greu de jucat pe terenul lor în primele etape”, spune președintele Comitetului director de la Olimpia, Ionică Câmpan.

    Altfel, Olimpia a perfectat transferul unui fundaș ce a început sezonul la Dinamo București. E vorba despre Marius Ioniță, 23 de ani și 1,95m.

    Ioniță a fost împrumutat pentru un sezon la Satu Mare.

    Iată programul etapelor ce se vor disputa în 2014 :

     

    Etapa I – 30.08.2014

    CS Mioveni – ACS Poli Timişoara
    Şoimii Pâncota – CSM Râmnicu Vâlcea
    Fortuna Poiana Câmpina – Metalul Reşiţa
    FC Caransebeş – Olimpia Satu Mare
    Unirea Tărlungeni – FC Olt Slatina
    FC Bihor Oradea stă

    Etapa a II-a – 06.09.2014
    CSM Râmnicu Vâlcea – CS Mioveni
    Metalul Reşiţa – Şoimii Pâncota
    FC Bihor Oradea – F. Poiana Câmpina
    FC Olt Slatina – FC Caransebeş
    ACS Poli Timişoara – Unirea Tărlungeni
    Olimpia Satu Mare stă

    Etapa a III-a – 13.09.2014
    CSM Râmnicu Vâlcea – ACS Poli Timişoara
    CS Mioveni – Metalul Reşiţa
    Şoimii Pâncota – FC Bihor Oradea
    F. Poiana Câmpina – Olimpia Satu Mare
    FC Caransebeş – Unirea Tărlungeni
    FC Olt Slatina stă

    Etapa a IV-a – 20.09.2014
    Metalul Reşiţa – CSM Râmnicu Vâlcea
    FC Bihor Oradea – CS Mioveni
    Olimpia Satu Mare – Şoimii Pâncota
    FC Olt Slatina – Fortuna Poiana Câmpina
    ACS Poli Timişoara – FC Caransebeş
    Unirea Tărlungeni stă

    Etapa a V-a – 27.09.2014
    Metalul Reşiţa – ACS Poli Timişoara
    CSM Râmnicu Vâlcea – FC Bihor Oradea
    CS Mioveni – Olimpia Satu Mare
    Şoimii Pâncota – FC Olt Slatina
    F. Poiana Câmpina – Unirea Tărlungeni
    FC Caransebeş stă

    Etapa a VI-a – 04.10.2014
    FC Bihor Oradea – Metalul Reşiţa
    Olimpia Satu Mare – CSM Râmnicu Vâlcea
    FC Olt Slatina – CS Mioveni
    Unirea Tărlungeni – Şoimii Pâncota
    FC Caransebeş – Fortuna Poiana Câmpina
    ACS Poli Timişoara stă

    Etapa a VII-a – 11.10.2014
    ACS Poli Timişoara – FC Bihor Oradea
    Metalul Reşiţa – Olimpia Satu Mare
    CSM Râmnicu Vâlcea – FC Olt Slatina
    CS Mioveni – Unirea Tărlungeni
    Şoimii Pâncota – FC Caransebeş
    Fortuna Poiana Câmpina stă

    Etapa a VIII-a – 15.10.2014
    Olimpia Satu Mare – FC Bihor Oradea
    FC Olt Slatina – Metalul Reşiţa
    Unirea Tărlungeni – CSM Râmnicu Vâlcea
    FC Caransebeş – CS Mioveni
    F. Poiana Câmpina – ACS Poli Timişoara
    Şoimii Pâncota stă

    Etapa a IX-a – 18.10.2014
    ACS Poli Timişoara – Olimpia Satu Mare
    FC Bihor Oradea – FC Olt Slatina
    Metalul Reşiţa – Unirea Tărlungeni
    CSM Râmnicu Vâlcea – FC Caransebeş
    Şoimii Pâncota – F. Poiana Câmpina
    CS Mioveni stă

    Etapa a X-a – 25.10.2014
    FC Olt Slatina – Olimpia Satu Mare
    Unirea Tărlungeni – FC Bihor Oradea
    FC Caransebeş – Metalul Reşiţa
    Fortuna Poiana Câmpina – CS Mioveni
    Şoimii Pâncota – ACS Poli Timişoara
    CSM Râmnicu Vâlcea stă

    Etapa a XI-a – 01.11.2014
    CS Mioveni – Şoimii Pâncota
    CSM Rm. Vâlcea – F. Poiana Câmpina
    FC Bihor Oradea – FC Caransebeş
    Olimpia Satu Mare – Unirea Tărlungeni
    ACS Poli Timişoara – FC Olt Slatina
    Metalul Reşiţa stă

    Etapa a XII-a – 08.11.2014
    ACS Poli Timişoara – CS Mioveni
    CSM Râmnicu Vâlcea – Şoimii Pâncota
    Metalul Reşiţa – Fortuna Poiana Câmpina
    Olimpia Satu Mare – FC Caransebeş
    FC Olt Slatina – Unirea Tărlungeni
    FC Bihor Oradea stă

    Etapa a XIII-a – 15.11.2014
    CS Mioveni – CSM Râmnicu Vâlcea
    Şoimii Pâncota – Metalul Reşiţa
    FC Caransebeş – FC Olt Slatina
    Unirea Tărlungeni – ACS Poli Timişoara
    Olimpia Satu Mare stă

    Etapa a XIV-a – 22.11.2014
    ACS Poli Timişoara – CSM Rm. Vâlcea
    Metalul Reşiţa – CS Mioveni
    FC Bihor Oradea – Şoimii Pâncota
    Olimpia SM – Fortuna Poiana Câmpina
    Unirea Tărlungeni – FC Caransebeş
    FC Olt Slatina stă

    Etapa a XV-a – 29.11.2014
    CSM Râmnicu Vâlcea – Metalul Reşiţa
    CS Mioveni – FC Bihor Oradea
    Şoimii Pâncota – Olimpia Satu Mare
    Fortuna Poiana Câmpina – FC Olt Slatina
    FC Caransebeş – ACS Poli Timişoara
    Unirea Tărlungeni stă

    Etapa a XVI-a – 06.12.2014
    ACS Poli Timişoara – Metalul Reşiţa
    FC Bihor Oradea – CSM Râmnicu Vâlcea
    Olimpia Satu Mare – CS Mioveni
    FC Olt Slatina – Şoimii Pâncota
    Unirea Tărlungeni – F. Poiana Câmpina
    FC Caransebeş stă

     



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img