Expoziția „Atelier în Mai” revine la Satu Mare cu cea de-a XIII-a ediție

Expoziția „Atelier în Mai” revine la Satu Mare cu cea de-a XIII-a ediție

Iubitorii de artă contemporană sunt invitați, în perioada 22 mai – 5 iunie, la cea de-a 13-a ediție a expoziției „Atelier în Mai”, organizată de grupul de artiști de pe strada Ștrandului, în parteneriat cu Primăria Municipiului Satu Mare și Centrul Cultural „G. M. Zamfirescu”.
Vernisajul expoziției va avea loc vineri, 22 mai, de la ora 19.00, la Casa Meșteșugarilor, spațiu care va găzdui și în acest an lucrările artiștilor participanți.
Organizatorii transmit că expoziția reprezintă mai mult decât un simplu eveniment artistic, fiind o invitație adresată publicului la o incursiune în universul artei contemporane, prin imagini, forme și emoții care reflectă multiple expresii ale artei moderne.
Vizitatorii vor putea admira lucrările expuse de luni până vineri, între orele 09.00 și 17.00, iar accesul publicului este gratuit.

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
tech
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble
locuri de munca olanda