More


    Laureații Concursului județean de matematică „Ioan Chindriș”

    =

    Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, de la ora 10.30 s-a desfășurat la Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Satu Mare prima ediție a Concursului județean de matematică „Ioan Chindriș”. Concursul a fost inițiat de domnul inspector școlar general Călin Durla, în memoria profesorului Ioan Chindriș, cel care a fost un dascăl deosebit și a slujit cu dedicație învățământul sătmărean.

    La festivitatea de deschidere a concursului au participat: Claudiu Mondici – directorul Școlii Gimnaziale „Grigore Moisil” Satu Mare, Donca Florica – director adjunct, Călin Durla – inspector școlar general, Doina Muntean – inspector școlar de specialitate, Ovidiu Pop – președintele SSMR filiala Satu Mare, Voicu Constantin – director al școlii Moisil în perioada 2003-2015, Camelia Magdaș – profesor de matematică la Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Dej – fiica profesorului Ioan Chindriș și Maria Chindriș – soția acestuia, precum și cei 174 de elevi înscriși în concurs, însoțiți de părinții lor.

    Au obținut premii următorii elevi:
    – La clasa a III-a – premiul I – Mureșan Luca (Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Satu Mare); premiul II – Deac Maria (Școala Gimnazială Nr.1 Negrești-Oaș); premiul III – Einholcz Horea (Școala Gimnazială Nr.1 Negrești-Oaș);

    – La clasa a IV-a – premiul I – Malinetescu Andrei (Școala Gimnazială „Octavian Goga” Satu Mare), premiul II – Rața Ruxandra (Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Satu Mare), premiul III – Bud Alisia Miruna (Școala Gimnazială Nr.1 Negrești-Oaș);

    – La clasa a V-a – premiul I – Matoșan Paul Sergiu (Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Satu Mare); premiul II – Pintea Andrei Ionuț (Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Satu Mare); premiul III – Mătasea Ilea Philip Paul (Colegiul Național „Mihai Eminescu” Satu Mare;

    – La clasa a VI-a – premiul I – Ploscar Alex (Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Satu Mare); premiul II – Rusu Luca (Liceul Teoretic Carei); premiul III – Turdeanu Daniel (Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Satu Mare);


    – La clasa a VII-a – premiul I – Mateian Andrei (Colegiul Național „Mihai Eminescu” Satu Mare), premiul II – Sabău-Svegler Hanna (Colegiul Național „Mihai Eminescu” Satu Mare); premiul III – Retegan David (Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Dej);

    – La clasa a VIII-a – premiul I – Nagy Doru (Școala Gimnazială „Bălcescu-Petofi” Satu Mare; premiul II – Ciordaș Roxana (Școala Gimnazială „Bălcescu-Petofi” Satu Mare); premiul III – Chișluca George (Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Satu Mare).

    Diplomă de excelență s-a acordat celui care a obținut cel mai mare punctaj în concurs (27,75 puncte) și a revenit elevului Malinetescu Andrei de la Școala Gimnazială „Octavian Goga” Satu Mare.



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img