More



    Liga a 4-a: Someşul versus Someşul în finala campionatului

    Seria A

    Doba – Păuleşti 5-0
    Negreşti – Sătmărel 3-0
    Apa – Lazuri 2-0
    Dorolţ – Oraşu Nou 3-2
    Vetiş – Medieş 2-5
    Micula – Cărăşeu 3-1
    Botiz – Livada 2-2
    Odoreu – a stat.

     

    Clasament
    1. Someşul Cărăşeu 28 24 1 3 113-28 73p
    2. Recolta Dorolţ 28 22 2 4 99-29 68p
    3. Turul Micula 28 22 2 4 92-40 68p
    4. Victoria Apa 28 21 2 5 77-44 65p
    5. Talna Oraşu Nou 28 16 6 6 85-44 54p
    6. Dacia Medieş 28 13 5 10 71-56 44p
    7. Sportul Botiz 28 11 5 12 50-60 38p
    8. Energia Negreşti 27 11 2 14 55-60 35p
    9. AS Livada 27 9 5 13 48-65 32p
    10. Voinţa Doba 27 9 4 14 61-69 31p
    11. Someşul Odoreu 28 8 3 17 45-70 27p
    12. Viitorul Vetiş 28 8 3 17 47-75 27p
    13. Unirea Păuleşti 28 3 6 19 33-99 15p
    14. Voinţa Lazuri 27 3 3 21 27-76 12p
    15. Voinţa Sătmărel 28 2 3 23 26-114 9p

     

    Seria B

    Ciumeşti – Urziceni 3-2
    Căpleni – Pişcolt 1-0
    Cămin – Tăşnad 2-4
    Sanislău – Oar 1-3
    Petreşti – Berveni 2-1
    Foieni – Andrid 2-3
    Babţa – Moftinu Mare 3-2
    Moftinu Mic- Căuaş 1-3

     

    Clasament
    1. Someşul Oar 30 27 2 1 103-14 83p
    2. Unirea 08 Tăşnad 30 26 1 3 113-29 79p
    3. Schwaben Cămin 30 22 3 5 80-39 69p
    4. Fortuna Căpleni 30 16 4 10 46-32 52p
    5. Olimpia Căuaş 28 15 4 9 77-58 49p
    6. Gloria Moftinu Mare 30 15 4 11 63-44 49p
    7. Kneho Urziceni 30 13 3 14 40-47 42p
    8. Unirea Pişcolt 30 12 4 14 51-56 40p
    9. Real Andrid 29 11 6 12 52-49 39p
    10. Frohlich Foieni 30 11 2 17 36-68 35p
    11. Scham. Ciumeşti 30 10 1 19 40-57 31p
    12. Stăruinţa Berveni 29 10 1 18 38-78 31p
    13. Voinţa Babţa 30 6 6 18 46-82 24p
    14. Crasna Moftinu Mic 30 6 5 19 47-76 23p
    15. Recolta Sanislău 30 6 4 20 29-69 22p
    16. Victoria Petreşti 30 5 4 21 24-87 19p

    * Notă: Rezultatele şi clasamentele nu sunt oficiale decât după şedinţa Comisiei de Competiţii şi Disciplină

    ȘTIRI RECENT ADĂUGATE