Arte marțiale Karateka de la CSM Satu Mare pe podium la Cupa Rapid



im-kar

Clubul Sportiv Rapid București, care a organizat prima ediție a Cupei Rapid împreună cu Federația Română de Karate WKC, a dominat competiția desfășurată sâmbătă în Sala Rapid și s-a clasat pe primul loc, atât în clasamentul pe medalii, cât și în cel pe puncte.

În ierarhia pe medalii, CS Rapid cu 17 clasări pe prima poziție, 10 pe a doua și 17 pe locul al treilea. Pe locul secund s-a clasat CS Dojo Casa Panciu (9-3-6), pe trei a fost CS Scorpion (7-8-4), pe patru CS Baroul București (7-5-1), pe cinci CS Satori (6-4-13) .

În clasamentul pe puncte, CS Rapid București a ocupat detașat primul loc, cu 1.102 puncte, locul doi a revenit clubului CS Satori Slobozia, 594 p, podiumul fiind completat de CS Scorpion, 578 p, pe patru s-a clasat CS Dojo Casa Panciu, 543 p, pe cinci CS Politehnica Cluj-Napoca, 529 p, etc.

De remarcat că la acest turneu a participat și echipa de karate de la CSM Satu Mare care a avut prestații bune, sportivii sătmăreni urcând pe podium la mai multe categorii.
Kumite Shobu Nihon Fete 9-10 ani +7 kyu
1. Ana Maria Vasile (CS Echipa Campionilor)
2. Alexandra Smeu (CS Scorpion)
3. Zita Csatari (CSM Satu Mare)
3. Briana Manica (CS Scorpion)
Kumite Shobu Nihon Fete 11-12 ani +150 cm
1. Paula Ulici (CSM Satu Mare)
2. Livia Pavel (CS Scorpion)
3. Crina Cristina Din (CS Satori)
3. Cristina Ursache (CS Satori)
Kumite Shobu Sanbon băieți 15-17 ani +70 kg
1. Răzvan Ținca (CSM Satu Mare)
2. Florentin Miulescu (CS Rapid)
3. Gabriel Scutelnicu (CS Rapid)
3. Răzvan Filip (CS Politehnica)
Kumite Shobu Sanbon Fete 13-14 ani +155 cm
1. Roberta Constantin (CS Rapid)
2. Alexandra Pintea (CSM Satu Mare)
3. Ștefania Patsomitis (CS Atemi Karate)
3. Monica Buzatu (CS Satori)
Kumite Shobu Sanbon Fete 15-17 ani +55 kg
1. Georgiana Bianca Ciocoiu (CS Universitatea Brașov)
2. Daiana Simona Vancsa (CSM Satu Mare)
3. Andreea Dobra (CS Karate Chitila)
3. Denisa Elena Ciocoiu (CS Universitatea Brașov)
Kumite Shobu Ippon băieți +18 ani Open
1. Florin Mihali (CSM Satu Mare)
2. Cosmin Porumboiu (CS Karate Tradițional)
3. Igor Bălăcescu (CSM Satu Mare)
3. Nicolae Vasile Kovacs (CSM Satu Mare)
Kumite Rotativ Sanbon băieți 15-17 ani Echipe
1. CS Politehnica Rotativ Sanbon Echipa 3
2. CS Politehnica Rotativ Sanbon Echipa 2
3. CSM Satu Mare Rotativ Sanbon Echipa 1
3. CS Rapid Rotativ Sanbon Echipa 3





ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts