Dans sportiv / Din nou pe podium



royal

Royal Dance Club Satu Mare a participat la sfârşitul săptămânii trecute, la Oradea la concursul national de dans sportiv Cupa Feeling Dance editia a II -a unde dansatorii de la Royal Dance au obtinut 3 medalii de aur ,3 de argint si 4 de bronz si alte 4 perechi calificandu-se in finalele concursului.

La concursul national de dans sportiv au participat peste 300 de perechi din ţară iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru la aceasta competitie.

Perechile de la Royal Dance Club au avut o evolutie remarcabila la aceasta competitie sportiva, obtinand urmatoarele rezultate la diferite categorii de vârstă şi clasă;

Loga Andrei – Ştef Astrid(FOTO) locul 1 la clasa Hobby 6-9 ani. De remarcat că pentru această pereche e prima clasare pe primul loc de când cei doi copii dansează împreună!

Maskulik David – Roatiş Iris locul 1 la Open Basic Standard şi locul 3 Open Basic Latino varsta 16-35
Mariţa Ciprian – Bumba Oana locul 1 la Open Basic Standard si locul 2 la Open Basic Latino varsta 12-15 ani
Opre Mihnea – Chereji Julia locul 2 la clasa D si locul 4 la Open Basic Standard varsta 12-15 ani
Decsei David – Dan Anamaria locul 3 la clasa D si locul 3 la Open Basic Latino varsta 12-15 ani
Pandi Alex – Roman Cristina locul 4 la clasa E Latino varsta 16-35 ani
Cosarca Denis – Torja Cerasela locul 4 la clasa E varsta 10-11 ani
Olah Raul – Simion Amalia locul 6 la clasa E vârsta 14- 15 ani
Ilie Adrian – Bot Denisa locul 5 la clasa Hobby 12-15 ani
Naghi Luca – Pugner Donca Verona locul 2 la precompetitional 1 dansuri 4-7 ani
Lodina Andrei- Frunzar Ela locul 3 la precompetiţional 2 dansuri 8-9 ani.

Meritul aparţine atât sportivilor cât şi antrenorilor Ovidiu Ignat, Varga Otto, Cordea Mikle Cristian si Marius Iepure .

Pentru dansatorii de la Royal urmează în weekend Cupa Medio Monte de la Baia Sprie iar apoi pe 11 octombrie, Cupa României de la Bucureşti.

Rezultate bune şi pentru Loga Dance
Şi Loga Dance School a participat la Cupa Feeling Dance din Oradea unde sportivii au obtinut urmatoarele locuri de finala: Dragoş Genaro – Nemet Daiana – Clasa Hobby – Categoria 12-15 ani – Locul 1 din 7 Şimon Luca- Muresan Maria – Clasa Hobby – Categoria 12-15 ani – Locul 3 din 7 Evi Bogdan – Tătar Alessia – Clasa Hobby – Categoria 12-15 ani – Locul 6 din 7 Loga Lorant- Ary Dalma – Clasa D – Standard – Categoria 19-35 ani – Locul 3 din 7.

Florin Mureşan





ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts