Liga a III-a Kinczel înscrie pentru Zalău

Unul dintre jucătorii Olimpiei împrumutaţi în vară la FC Zalău, Ervin Kinczel s-a dovedit a fi decisiv pentru echipa sa în partida de vineri cu CSM Sighet din cadrul etapei a şasea a Ligii a III-a. Kinczel a deschis scorul în minutul 2, iar FC Zalău s-a impus până la urmă în faţa maramureşenilor cu 2-1. De remarcat că pentru FC Zalău alţi doi sătmăreni, Sabău şi Roghină au fost titulari, iar la CSM Sighet Gabriel Roatiş a evoluat din primul minut. FC Zalău ocupă locul trei în seria a 5-a, cu 12 puncte, două mai puţine decât liderul Arieşul Turda. CSM Sighet a suferit prima înfrângere în acest campionat şi ocupă locul patru cu 11 puncte.

Un alt fotbalist sătmărean, Socaci de la Unirea Jucu a intrat în minutul 45 în meciul pierdut la Bistriţa, cu 2-1.

Un alt cadet al Olimpiei, Asandului a fost convocat la naţionala U 19 a României.