A patra victorie consecutivă

=

handbal

A doua parte a campionatului pare să le priască handbaliştilor de la CSM Satu Mare. Elevii lui Nicolae Istrate au bifat cel de-al patrulea succes consecutiv şi deja au pus gând rău celor de la Potaissa 2 Turda, echipă cu care se vor întâlni etapa viitoare.

Ultima victimă, Academia Minaur din Baia Mare, echipă de care gruparea sătmăreană a trecut fără probleme, cu 38-27, la pauză 21-11. Portarul Cioroiu, în zi mare, a avut nu mai puţin de 24 de intervenţii. Au marcat pentru CSM, Mureşan 11 goluri, Clipea 8, Olah 6 (2-7 m), Mateş şi Morar 5, Ungar 3. Au mai evoluat Raul Pop, care s-a accidentat în minutul 15 şi Santeiu.

Un parcurs foarte bun al handbaliştilor noştri reprezintă şi faptul că formaţia sătmăreană are cele mai multe goluri date din seria B a Diviziei A, 367. Locul în clasament este acelaşi, cinci, însă handbaliştii vor să termine anul pe podium.