Oana Bumba şi Ciprian Mariţa, vicecampioni naţionali

=

dans

Un nou rezultat remarcabil obţinut de Royal Dance Club. La Reghin, zilele trecute, a avut loc Campionatul Naţional de Clase E, D, C, B şi A. Iar perechea de la Royal Dance Club Ciprian Mariţa-Oana Bumba a fost din nou la înălţime. Cei doi tineri au obţinut medalia de argint şi titlul de vice-campioni naţionali la clasa C, secţiunea standard , categoria de vârstă 12-13 ani.

De menţionat că la aceste Naţionale de dans sportiv au participat peste 700 de perechi din toată ţara. Şi nu doar cei doi au obţinut rezultate foarte bune ci şi alte perechi de la Royal Dance au fost la înălţime. În continuare vă prezentăm rezultatele tuturor sătmărenilor la diferite categorii de vârstă şi clasă:
    Finalişti
    – Mariţa Ciprian – Bumba Oana, locul 2 la clasa C Standard, vârsta 12-13 ani
    – Decsei David – Dan Anamaria, locul 4 la clasa D şi locul 6 la clasa C Latino, vârsta 12-13 ani
    – Opre Mihnea – Chereji Iulia, locul 6 la clasa D, vârsta 12-13 ani
    – Masculic David – Roatiş Iris, locul 6 la clasa C Standard, vârsta 16-18 ani
    – Koskocsak Raul – Varga Diana, locul 6 la clasa C Latino, vârsta 16-18 ani