În cadrul primei faze a C.N. de volei speranţe (junioare 3 sau U 14), la Baia Mare s-a jucat în week-end primul turneu.
LPS Satu Mare a jucat împotriva gazdelor de la C.S.S. 2 Centrul Naţional de Excelenţă Baia Mare, C.S.S. Sighet şi L.P.S. Oradea.
Echipa pregătită de Ovidiu Groza, în componenţă cu jucătoare mai tinere decât adversarele a învins cu 3-2 pe LPS Oradea, dar a suferit două înfrângeri cu echipele din Maramureş, ambele cu scorul de 3-0.
Pentru LPS au evoluat în cele trei întâlniri de la Baia Mare Codruţa Cadar, Daria Dregan, Denisa Năstruţ, Carolina Lipcei, Denisa şi Larisa Varhanioschi, Antonia Negru, Karla Varga, Karina Săliştean, Nikolett Nagy, Karolina Feier şi Ariana Lucuţ – profesor Ovidiu Groza.
Turneul al doilea se va disputa la Sighetu Marmaţiei în perioada 29-30 noiembrie.
Daniel D.