Testneveles, cea mai tare la handbal, fotbal şi baschet

cupa-revelionului

Sala de sport a Colegiului Tehnic Iuliu Maniu din Carei a fost, sâmbătă, gazda celei de a IV-a ediţii a Cupei Revelionului, competiţie sportivă multidisciplinară, la fotbal, handbal şi baschet.

Competiţia, în care echipele înscrise au participat la toate cele trei discipline, s-a bucurat de un real succes. La start s-au aliniat un număr de 5 echipe.

Fiecare echipă a avut în componenţă 10 sportivi, cu vârstă de peste 30 de ani, iar durata unui meci, la toate disciplinele, a fost de 12 minute. Iar la final, câştigătoarea competiţiei a fost echipa FC Testneveles din Foieni.

Clasament final:
1.FC Testneveles
2.Primăria Carei
3.Echipa Stil
4.Drynk Team
5.Echipa UDMR

Organizatorii au acordat participanţilor şi câteva premii speciale. Florin Turcu – cel mai bun jucător al turneului, Leitner Robert – cel mai curajos portar iar pentru sportivitate şi combativitate au fost premiaţi Szaboszlay Gyula şi Ciranku Mihaly.