O victorie şi o înfrângere pentru Olimpia la Nyirbator

olimpia124

FC Olimpia s-a deplasat ieri la Nyirbator, pentru alte două meciuri amicale. Adversarele echipei din Satu Mare au fost formaţii din eşalonul al patrulea din judeţul Bihor.

În prima confruntare, galben-albaştri au învins la scor Partium Oradea cu 6-1, la pauză 2-0. Pentru Olimpia au marcat Faur, care a reuşit un hatt-trick, Vlad Bujor o dublă, respectiv Adrian Sălăgeanu.

La două ore distanţă, echipa fanion a întâlnit formaţia Sântandrei, echipă care s-a impus cu 2-1. La pauză bihorenii au condus cu 1-0, în mitanul secund şi-au majorat avantajul, golul echipei sătmărene fiind înscris de Onicaş în minutul 75.

Tot lotul a fost deplasat, dar Gabriel Cădar a evoluat doar 45 de minute, fiind menajat în urma unei accidentări.
    Azi echipa se va antrena la stadionul Olimpia, după care jucătorii vor face o recuperare, urmând ca vineri, echipa să se antreneze la Rania, pe teren sintetic.

Asta pentru că sâmbătă, formaţia sătmăreană se va deplasa la Kisvarda, unde va evolua pe teren sintetic împotriva formaţiei gazdă care ocupă primul loc în liga a III-a maghiară.

Cele două echipe s-au înţeles să dispute două întâlniri, pentru a rula întreg lotul.