Puteam lua un set

=

Voleibalistele de la CSM Satu Mare au pornit cu gânduri mari în deplasarea de la Iaşi. Însă nu a fost loc de vreo surpriză, Penicilina reuşind să se impună cu 3-0, după trei seturi echilibrate.

Astfel, elevele lui Adrian Pricop se întorc fără puncte de la Iași, acolo unde au jucat sâmbătă în cadrul etapei a 18-a.

Primul set încheiat 25-21 pentru gazde a fost adjudecat pe final, la fel şi cel de-al doilea, 27-25, fiind cel mai echilibrat al partidei. Setul trei, 25-19 a consemnat victoria ieşencelor. Se pare că fetele noastre au avut ceva probleme cu sala, iar gazdele au reuşit multe puncte norocoase. “Am avut ghinion. Puteam să luăm cel puţin un set. Însă sala întunecată şi norocul voleibalistelor de la Iaşi ne-a privat de acest lucru“, a spus Adi Pricop.

În următoarea etapă, CSM Satu Mare va primi vizita fetelor de la CS Dinamo Romprest București.

Partida ce va conta pentru etapa cu numărul XIX se va juca pe 25 februarie, în Sala „Ecaterina Both” de pe strada Ady Endre din Satu Mare.