Tony Kanalos a marcat contra Ungariei

=

Naţionala U 17 a României, care se află în cantonamentul din Antalya, a jucat în week-end o nouă partidă amicală. Selecţionerul Bogdan Vintilă l-a titularizat în partida împotriva Ungariei şi pe sătmăreanul de la LPS, Tony Kanalos.

România s-a impus cu 2-1, primul gol al confruntării fiind marcat de elevul lui Dacian Nastai în minutul 23, iar zece minute mai târziu Adrian Petre a dus scorul la 2-0 pentru România U17, înainte ca Ungaria să reducă din avantaj.

Selecționerul Bogdan Vintilă a folosit următorii jucători: Hodoroabă – Dobre, Ghiță (C), Ciobotariu, Fridrich – Ciobanu, Kilyen, Kanaloș – Mihalcea, Petre, Blănaru (44 Hagi).

Tricolorii naționalei U17 au disputat în cantonamentul din Antalya trei partide, reușind să termine cu victorie de fiecare dată: 3-2 cu Tromso U17, 4-2 cu Young Boys Berna U18 și 2-1 cu Ungaria U17.