Junioarele de la CSM s-au impus şi în faţa piteştencelorVoleibalistele junioare de la CSM Satu Mare au jucat ieri, în sala Ecaterina Both, meciul cu numărul doi din cadrul turneului semifinal găzduit de oraşul nostru.

După victoria lejeră în faţa celor de la LPS Suceava, scor 3-0 (25-4, 25-10 și 25-5), ieri elevele lui Adrian Pricop au întâlnit LPS Viitorul Pitești.

După un meci la discreţia echipei sătmărene, tabela a arătat 3-0, pe seturi 25-8, 25-6, 25-8, demonstrând că echipa noastră e principala favorită la câştigarea campionatului, nu doar a acestui turneu.

CSM-ul are azi zi liberă, urmând ca sâmbătă, de la ora 17.00 şi duminică de la ora 12.00, să întâlnească CSS Bega Timişoara, respectiv CSS Blaj.

­De menţionat că primele două clasate vor participa la faza finală, care se va desfășura pe teren neutru, alături de celelalte echipe calificate de la celelalte trei turnee semifinale.
Daniel C.

ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts