More

    ATENŢIE la telefoanele mobile. Au ajuns cele mai FURATE obiecte în Satu Mare

    mobile1

    Marţi poliţiştii de investigaţii sătmăreni au identificat un bărbat , care este bănuit de comiterea unei infracţiuni de furt.

    În urma investigaţiilor efectuate a rezultat faptul că, în data de 14 mai 2015, Andrei G. aflându-se în Piaţa Libertăţii, din municipiul Satu Mare, ar fi sustras de la Karina S. un telefon mobil marca Iphone 5S, cauzând un prejudiciu de 2.500 lei – se arată în comunicatul de presă remis de Inspectoratul Judeţean de Poliţie Satu Mare

    Prejudiciul a fost recuperat şi va fi restituit părţii păgubite.

    Tot marţi, poliţiştii au reuşit identificarea unui bărbat, în vârstă de 32 de ani, care în data de 15 mai a.c. ar fi sustras din incinta unui imobil situat pe strada Vasile Lucaciu, din municipiul Satu Mare, un telefon mobil marca Iphone 5S, care aparţinea unui sătmărean.

    Şi în acest caz prejudiciul a fost recuperat – se mai arată în sursa citată

    mobile2

    ȘTIRI RECENT ADĂUGATE