Mai multe echipaje ale Inspectoratului Judeţean de Poliţie (IJP) Satu Mare, printre care şi un echipaj Serviciului de Intervenţie Rapidă, au intervenit ieri la Vetiş, pe strada Abatorului, pentru a aplana un scandal monstru iscat între romii din localitate.
Bătaia s-a lăsat cu mai multe victime, din care două persoane au necesitat servicii emdicale de urgenţă, după ce au fost loviţi sau tăiaţi, inclusiv în zona capului.
“În urma unui scandal între romii din localitatea Vetiş , soldat cu două victime, acestea au necesitat transportul cu o ambulanţă a Serviciului Judeţean de Ambulanţă la Unitatea de Primiri Urgenţe Satu Mare, suferind traume cranio-cerebrale acute, cu plăgi contuze la nivelul scalpului”, se arată într-un comunicat de presă remis de Serviciul Judeţean de Ambulanţă.