More


    În Satu Mare e SĂRBĂTOARE!

    - Advertisement -

    scena1

    Scena I, Piața 25 Octombrie

    Vineri, 27 mai
    17.00 Deschidere oficială
    Concert cu tenorul Nagy Norbert
    Concert al Filarmonicii ”Dinu Lipatti” Satu Mare
    18.00 Spectacol pentru copii cu trupa ,,Zurli”
    Street dance cu Black & White Angels
    19.00 Direcția 5
    20.00 Corina
    21.00 Ruby
    22.00 Lidia Buble
    23.00 Puya & Vescan & Ester & Anastasia
    24.00 Spectacol Lasere

    Sâmbătă, 28 mai
    19.00 Randy & Uddi & Jo & Band
    20.00 Kallay Saunders Band/Ungaria
    21.20 Loredana
    22.30 Chris Norman
    24.00 Foc de artificii

    Duminică, 29 mai
    18.00 Miss Ziua Oraşului Satu Mare
    20.00 Fely Donose & Band
    20.50 Dans modern cu Trupa Still
    21.00 Kerozin/Ungaria
    22.00 Hip-hop dance cu Clubul de Dans Crazy Dancers
    22.10 Iris
    23.00 Carla’s Dream

    Scena II, Piața Libertăţii

    Vineri, 27 mai
    17.00 Concert folk: Sorin Bălaj, Florin Micas , George Negrea, Geta Govor, Ionel Bledea
    Seară etno cu sătmărenii: Angela Munteanu, Ghiţă Blidaru, Sebastian Bodea, Nicu Pop, Cătălin Bococai, Darie Berende, Pionierii, Ciprian Tempe, Meda, Mister, Argus, Bianca Rus, Sentimental, Bravo

    Recital
    20.00 Ghiţă Munteanu
    21.00 Sergiu Vaida şi Nănaşii de la Cluj
    22.00 Văru Săndel

    Sâmbătă, 28 mai
    18.00 Dans german cu Ansamblul minorităţii germane Gemainsaime Ansamblul minorităţii ucrainieneTrandafirii Negri, Dans maghiar, Malvina Madăr Iederan, Viorel Pop, Hermina Marc Iluţ, Maria Tripon şi Ansamblul Oaşul, Ansamblul Ceatăra Carei, Ana Holdiş Pop, Laura Back, Romina Sârbe şi Cristian Totpati, Ansamblul Cununiţa Satu Mare: Leontina Dorca, Maria Carmen Sas, Lucia Potra, Maria şi Mihai Nemeş, Nicolae Mureşan şi Nicolae Mureşan Jr., Vasile Coca, Mariana Deac

    Duminică, 29 mai
    16.00 Program pentru copii cu Ella Bella
    18.00 Maria Petca şi Ansamblul Măgura, Georgiana Marina, Andrada Bârsăuan, Fraţii Petreuş, Ansamblul Polorisum din Zalău, Marius Ciprian Pop
    20.00 Recital: Sava Negrean Brudaşcu, Petrică Mureşan, Cristian Pomohaci

    Alte activități:

    Sâmbătă- 28 Mai
    Ora 11.00 Start Crosul Tineretului – B-dul TransilvaniaOra 12.00 Premierea câstigătorilor Crosului.Ora 14.00 Demonstrații sportive – Locația: P-ța Libertății, parcarea din fața catedralei Catolice la diferite ramuri sportive.(lupte, karate , scrima ,judo, kangoo jumps, fitness) În paralel se va organiza un stand pentru air soft.

    Duminică 29 Mai
    Ora 10.00 Competiție de minifotbal pentru copii.- Locația: B-dul 1 dec 1918Ora
    15.00 The Strongest Men ,competiţie de forţă – Catedrala Romano Catolică,
    27 – 29 mai Târgul Meșterilor/Pasajul Corneliu Coposu27 – 29 mai Expo filatelie/ Istorie şi filatelie în jurul Sătmarului Pasajul Corneliu Coposu



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img