More


    Eveniment de ținută, la Castelul Karolyi

    =

    Miercuri, 26 februarie 2020, la Castelul Károlyi a avut loc cea de a opta ediție a Galei Sportului Careian, în cadrul căreia au fost premiați cu diplome și medalii cei mai buni sportivi și antrenori ai cluburilor și asociațiilor sportive care își desfășoară activitatea în oraș și care au înregistrat rezultate meritorii în anul 2019.

    Organizatorul evenimentului, Bogdan Georgescu, a felicitat tinerii sportivi, antrenorii și profesorii de sport pentru rezultatele obținute și părinții pentru că își îndrumă copiii spre activități sportive. Totodată a propus și un moment de reculegere în memoria foștilor sportivi, antrenori și profesori de sport, care au adus cinste sportului careian.
    Au luat cuvântul apoi primarul municipiului Carei, Eugen Kovacs și invitatul Galei Sportului Careian din acest an, președintele Consiliului Județean Satu Mare, Pataki Csaba, care au felicitat la rândul lor sportivii și antrenorii pentru rezultatele obținute, după care președintele Consiliului Județean a înmânat premiile fiecărui sportiv în parte.
    O secțiune aparte în acest an a fost PRESA SPORTIVĂ, unde au fost premiați jurnaliștii: Stahl István (pentru întreaga activitate), Florin Mureșan, Ionuț Blăjean, Constantin Demian, Pesek Attila, Valentin Păduraru, pentru activitatea profesională desfășurată și promovarea sportului la nivelul județulu Satu Mare.
    Lista sportivilor premiați:
    ORGANIZARE DE EVENIMENTE SPORTIVE
    Daniel Mureșan – Strongman Carei 2019, Kovács Szabolcs – Cupa Futsal Carei 2019
    KUNG FU – CS SHAOLIN CAREI
    Laczko David Attila, Variu Balaban Andrei, Szöcsi Ronaldo, Purcel Elena, Halhober Eduard, Schnel Kristof, Schnel Alexandra, Nagy Eszter, Mudure Andrei, Sulyok Denis
    ANTRENORI: Variu Alin, Variu Balaban Cristian
    AEROMODELE – CLUBUL COPIILOR CAREI
    Reitler Alex, Măran Natanael, Cristea Nicolae, Fischer Matyas, Vandici Matei, Culcear David, Racolța Eric, Guț Andrei, Horvay Zsombor, Cobzas Borgan
    ANTRENOR: Mastan Ghe-orghe
    TIR CU ARCUL – ASOCIAȚIA SPORTIVĂ CORVUS REGIA
    Lászlófi Csaba, Matei Sorin, Szaniszlai Csaba, Dragoș Georgescu, Széri Kincső, Vadai Zalán, Danku Zoltán, Danku Julia
    PESCUIT SPORTIV Peter Micula
    ECHITAȚIE Jakab Áron
    ATELAJE TRASE DE CÂINI Daniel Marius Tentiș
    BILIARD Oláh Gábor, Gergely Francisc
    JUDO – ASOCIAȚIA JUDO CLUB SPARTACUS CAREI
    Hajlák Hannah, Nintaș Noris, Chiș Antonio, Crișan Paul, Zota Matei, Moldovan-Pop Bryan, Hagen Ralph, Sivadó Adam, Guț Andrei, Portikhegyi David, Uglai Andrei
    ANTRENORI: Hajlák Iosif, Predoi Marian
    JUDO – CLUB JUDO MASTER SATU MARE
    Mateş Andrei, Mates Ioana, Ghiurcuta Valentin, Radac Ionut, Centea Iris Giulia
    ANTRENORI: Pelcz Attila, Stan Traian, Centea Aurelian
    BASCHET – A.S. BASCHET CLUB ‘’PRIMO’’ CAREI
    Mateş Luca, Sabou Iasmina, Vago Vivien, Lupu David, Sabau David, Guraliuc Emanuel, Lukacs Alexia, Berches Luca, Jurj Lucas, Uilaki Mara, Marincas Oana, Panic Aaron, Ciucos Matei, Roman Odett
    ANTRENORI: Timoc Florentina, Lucuta Iulian, Racolta Adriana
    KARTING: CLUBUL COPIILOR CAREI – A.S. KART RACING CAREI
    Saierli Francisc, Solymosi Máté, Szulák Edward, Graz Chris Conducător cerc: Mille Ioan
    TENIS DE MASĂ
    CLUBUL COPIILOR CAREI
    Bogdan Luca, Erdei Daniel, Chiuhan Alexandra, Kokán Gergő, Láng Mark, Szűcs Ábel
    C.S. TAPO CAREI
    Koncz Julia, Gindele Hanna, Bodon Ameli, Forgacs Hanna, Wachter Nora
    CSM VICTORIA CAREI
    Rad Ayana, Comiati Alexandra, Pascui Nicoleta, Havrincea Amalia, Harmathi Biborka, Costea Răzvan, Knecht Barnabas, Forgacs Mark, Kovacs Tamas, Pozsonyi Kevin, Abriham Eugen
    Premii speciale: Dari Helga, Szilagyi Paul
    Antrenori: Mircea Podoba, Maran Alin, Ghic Roxana, Suveg Roland

    ATLETISM
    CSS CAREI
    Turcu Vlad, Ticle Denis, Hasna Teodora, Racolța George, Bereczki Evelin, Balog Olimpiu, Cura Roxana, Turcu Alexia, Benke Edward, Posz Paula, Linzenbold Karina, Kinczel Antonia, Bontea Luca, Botos Iulia
    ANTRENORI: Turcu Florin, Ioan Mărneanu
    KARATE
    A. C. S. Sakura Carei
    Tyukodi Cristina, Süveg Lénárd, Keserű Mercedes, Hevele Botond, Candrea Maya, Dobrican Iris, Bonea Luca, Cosma Darius, Chis Claudia, Fogas Raul, Süveg Milan
    ANTRENORI: Engber Ingrid, Daraban Gheorghe
    CS KARATE DO B.F.K.S. CAREI
    Bartincki Attila, Molnar Teodora, Molnar Patric Gheorghe, Hosu Ioana Sorina, Butunoi Marcovici Cristina Maria, Lacatus Tudor, Lacatus Marius, Linzenbold Csanad, Kecseti Krisztian Csaba, Chis Matei
    ANTRENORI: Fazekas Gheorghe Zoltán, Bartincki Attila, Bács Csaba
    DANS SPORTIV
    LEAD & FOLLOW Szerény Dóra
    Mureșan Luca – Mureșan Ariana
    Volfer Olivér – Pap Nikolett
    Botos Ádám – Gindele Ingrid
    Marcsó Gergő – Koszta Anais
    Jonucz Dominik – Bagossy Anna
    Vadas Teodóra
    ANTRENOR: Bagossy Zoltán
    HANDBAL
    Liceul Teoretic Carei
    Sebestyén Ádám, Popán Dániel, Onuczán Roland, Kocsis Kristóf, Merk Dominik, Botlinger Ádám, Nagy Benjámin
    ANTRENOR: Prof. Schrádi Gábor
    Liceul Romano-Catolic Josephus Calasantius Carei
    Székely Petra, Ált Antónia, Lebedy Róza
    ANTRENOR: Prof. Dohan Mircea

    FOTBAL FEMININ – CLUB SPORTIV DALIANA CAREI
    Sas Raisa Tiana, Betterini Sofia, Chiș Claudia Anamaria, Cornean Andreea, Czier Zsanett, Deac Ayana Maria, Găzdag Daria, Meghișan Mara Cristina, Mureșan Alexa, Nyiri Panna, Rus Clara Maria, Silaghi Vivien, Szilva Jazmin
    INSTRUCTOR SPORTIV: Crăciun Kinga, Jurj Nicușor
    FOTBAL MASCULIN
    C.S.M. VICTORIA CAREI: Ghiarfaș Mihai, Nyéki Kevin, Lobonț Raul-Sebastian
    C.S.S. CAREI: Negreanu Răzvan Szénási Márk, Rus Bogdan, Fechete Codruț
    KINDER CAREI: Csobi Ákos, Laios Paul, Szabó Ádám, Szilágyi Ákos, Dobran Dávid, Bontea Philip
    ANTRENORI: Botan Marius, Bagossy Alexandru, Tabi Zsolt, Gindele Gergely, Csenteri József, Nintas Răzvan, Botos Zsolt
    Președinți de cluburi: Pereș Virgil, Zsidó Sándor, Tabi Zsolt.



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img