S-a reluat fotbalul județean! Olimpia face scorul zilei iar Victoria Carei se impune în ultimele minute la Sanislău!

=

După mai bine de un an de pauză forțată din cauza pandemiei de covid19, Liga a 4-a elite a pornit duminică la drum. Fără spectator dar cu jucători și oficiali ce respectă noul protocol sanitar impus de FRF.

Cu 12 echipe împărțite în două serii, competiția județeană a oferit meciuri atractive.

Olimpia Satu Mare a reușit scorul zilei, 5-1 cu Energia Negrești după ce oșenii au marcat primii.

Faur din penalty i a adus Recoltei din Dorolț o victorie important la Păulești iar Știința lui Vasile Boudi a obținut o remiză lângă Mujdeni, la Orașu Nou.

În seria B, Victoria confirmă statutul de favorită și câștigă la Sanislău. Doar că victoria a venit abia pe final cu prima reușită în minutul 90! Remize în celelalte două partide ale zilei din seria B.