More


  Ziua Mondială a Artei, marcată inedit la Satu Mare

  - Advertisement -

  Cu ocazia zilei Mondiale a Artei – 15 Aprilie 2021, Liceu de Arte ,,Aurel Popp” a dorit să marcheze această zi într-un mod inedit. Elevii acestei școli au sărbătorit arta utilizând proiecția cu lumini pe pereții unității școlare recent renovate.
  ”În realizarea proiectului ne-au fost parteneri Centrul Cultural ,,G.M. Zamfirescu’’ și Primăria Municipiului Satu Mare, cărora pe această cale le mulțumim din suflet pentru sprijin.
  Imaginile proiectate sunt creațiile elevilor noștri de la arte plastice, arhitectură și grafică. Lucrările selectate au constituit o mică parte dintre creațiile elevilor talentati ai liceului.
  Aștepăm cu toții să treacă perioada aceasta nefastă , să ne întoarcem la carte și să avem cale liberă pentru a organiza recitaluri, spectacole ,expoziții .
  Colectivul profesoral al liceului crede în talentul tinerilor sătmăreni și ne dorim să fie liceul nostru și pe viitor o rampă de lansare pentru cariera lor”, spun reprezentanții Liceului de Arte ”Aurel Popp.  ULTIMELE ȘTIRI

  Latest Posts

  spot_img
  spot_img