Olimpia Satu Mare își continuă seria meciurilor bune la acest început de sezon al ligii a 4-a elite. Galben-albaștrii au reușit o nouă victorie și, după 1-0 acasă cu Energia Negrești în prima rundă, s-au impus sâmbătă la Micula, 5-1.

Trupa lui Lulu Dragomir a deschis scorul prin Raul Ștef în minutul 18. Același Raul Ștef își mai trece o dată numele pe lista marcatorilor în minutul 57 pentru ca in minutele 59 si 71 Miszei Roland să reușească și el o dublă. În minutul 80 Kecskes Roger a dus scorul la 5-0 pentru Olimpia. Cu cinci minute înaintea finalului, Vlad Negrean a reușit golul de onoare pentru Turul.

Turul Micula – Adrian Crișan – Orosz Gergo, Iager Patrick, Szabo Mark, Vlad Negrean (cpt.), Pinczes Zoltan, Bogdan Ile, Marius Pop, Pal Adam, Egri Nandor, Meșter Sandor
Rezerve: Petkes Mihaly, Iancu Rosian, Gheorghe Boitor, Nagy Levente, Zsigo Ervin

Olimpia- Vlăduț Duca – Alin Lung, Florin Palinceac, Călin Turșuc (cpt.), Laurul Ciprian, Mizsei Roland, Kecskes Roger, Evran Akman, Paul Gombar, Raul Ștef, Suveg Nandor
Rezerve: Mezei Tamaș, Mate Varga, Lucian Dascal, Radwan Ryan, Adrian Sabău, Denis Haidu.

Surpriza etapei s-a produs la Păulești acolo unde Unirea, o echipă cu pretenții de play-off, a fost umilită de Talna Orașu Nou, scor 1-7! Au marcat Petru Costea min 68 / Alex Bonea min 1 și 46, Bere min 11 și 52, Boje min 29 și 41, Michael Fedorca min 78.

La Dorolţ, Recolta a câștigat cu 4-2 duelul cu Luceafărul Decebal chiar de ziua antrenorului Cosmin Iuhas…

În derby-ul seriei B, Unirea Tășnad-Victoria Carei, 1-1 într-un meci jucat la Carei.