Meci nebun între Mol-ul lui Adi Rus și Kisvarda lui Claudiu Bumba

Partidă de povestit nepoților în Liga 1 din Ungaria între echipele Mol Fehervar și Kisvarda.
    Trupa sătmăreanului Adrian Rus, Mol Fehervar a avut o revenire spectaculoasă și a câștigat cu 5-3 după ce în minutul 12, Kisvarda vea…3-0!!!

Claudiu Bumba, jucătorul crescut de Atletic 94 Satu Mare , a deschis scorul în minutul 8. Apoi Navratil și Canaji au dus-o pe Kisvarda la un avans de 3-0 în minutele 10 și 12.
    A urmat apoi o cursă de urmărire a gazdelor și o cădere inexplicabilă a celor de la Kisvarda.
    Nikolic min 15 și Bamgboye min 18 au readus rapid echipa din Fehervar în joc. La vestiare s-a intrat cu 2-3…dar după pauză trupa lui Adrian Rus , titular în centrul apărării, a dominat copios și a marcat de trei ori prin Zulj min 50, Kodro min 80 și Nikolic min 85.
    Kisvarda rămâne pe poziția a 3-a cu 45 de puncte la un punct de ocupanta locului secund, Academia Puskas și la opt de liderul Ferencvaros.
    Mol Fehervar e abia pe șase cu 35 de puncte.
    Gyirmot, formația la care evoluează sătmăreanul Cornel Ene e pe penultimul loc cu 25 puncte.