Performanțe deosebite, în ulotima lună, pentru Loga Dance School

Dance sportiv

Medalii prețioase obținute la competiții internaționale și naționale de dansatorii sătmăreni

În ultima lună, Loga Dance School a participat la o serie de competiții internaționale și naționale, concurând cu sportivii în Brașov și Piatra Neamț, precum și în străinătate în Bremen (Germania), Kosice (Slovacia), Brno (Cehia) și Varșovia (Polonia).

Echipa a obținut un total impresionant de 25 de medalii, dintre care 17 pe podium.

Sportivii Varga Andrei și Pușcaș Iulia de la Loga Dance School au strălucit la competiția internațională WDSF Open Youth Standard desfășurată la Brno-Šlapanice, Republica Cehă, pe 19 mai 2024.

Cei doi tineri dansatori au obținut un loc remarcabil în finală, clasându-se pe locul 5 dintr-un total de 33 de perechi participante.

În data de 1 iunie 2024, Loga Dance School a participat la Campionatul Național de 10 dansuri, care a avut loc la Brașov, unde peste 350 de perechi au participat.

Loga Dance School a participat cu o singură pereche, Fania Cezar & Fusle Ariana.

Aceștia au dansat la categoriile Standard & Latino (8 dansuri) și au obținut Locul 4 în finală.

Tot în acel weekend, sâmbătă și duminică, la Bremen în Germania, a participat perechea Bagosi Zoltan & Illyes Dalma, pereche mixtă cu clubul Attitude Cluj-Napoca.

A fost un concurs Open WDSF Latino Senior 2, unde au obținut locul 21 din 36 de perechi și la Campionatul Mondial de dansuri Latino la categoria Seniori 2, unde au obținut locul 39 din 65 de perechi.

În data de 8-9 Iunie 2024, Loga Dance School a participat la Concursul International, care a avut loc la Kosice in Slovacia.

În total, școala de dans a obținut 21 de medalii, dintre care 17 au fost medalii de podium.

Sportivii s-au întrecut în diverse categorii, incluzând Solo Fete, Hobby, E, D, WDSF Open, Rising Star obținând următoarele clasări:

Smucz Cristian & Gheorghioi Anacarina – D 12-13 ani Latino – Locul 2

Bagosi Zoltan & Illyes Dalma pereche mixtă cu clubul Attitude Cluj-Napoca – WDSF Open Senior 2 Latino – Locul 3

Varga Andrei & Puscas Iulia – WDSF Open Youth – Locul 6

În data de 15 Iunie Sportivii Varga Andrei și Pușcaș Iulia de la Loga Dance School au participat la competiția internațională din Piatra Neamt, unde in clasa A Standard Adulți au obținut locul 2 din 12 perechi

Felicitări tuturor sportivilor și antrenorilor pentru rezultatele obținute!